EUROPA LEAGUE

Άιντραχτ - Ρέιντζερς: Η απίστευτη ευκαιρία των τζερς στο 118'

Η επέμβαση του Τραπ στο σουτ του Κεντ @ 2022 JOSE BRETON / AP IMAGES

Η Ρέιντζερς άγγιξε το δεύτερο γκολ κόντρα στην Άιντραχτ, στο 118ο λεπτό, όμως δεν μπόρεσε να το βρει για να αγκαλιάσει το τρόπαιο, με τον Τραπ να κάνει απίστευτη απόκρουση σε πλασέ του Κεντ για να ακολουθήσει σουτ του Ντέιβις που έφυγε άουτ.

Άιντραχτ και Ρέιντζερς αναδείχτηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1 στο 90λεπτο του τελικού του Europa League και η παράταση έμοιαζε να είναι τυπική διαδικασία πριν οι δύο ομάδες πάνε στα πέναλτι, χωρίς φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, όμως όλα πήγαν να ανατραπούν στο 118'.

Ήταν το λεπτό που οι Σκοτσέζοι βρέθηκαν μία ανάσα από το πολυπόθητο δεύτερο γκολ, όμως δεν το βρήκαν αφού πέταξαν στα σκουπίδια μία τεράστια διπλή ευκαιρία.

Αρχικά, ο Κεντ βρέθηκε στη μικρή περιοχή ύστερα από σέντρα από δεξιά και έκανε το πλασέ, με τον Τραπ ενστικτωδώς να διώχνει με το πόδι, για να φτάσει η μπάλα έξω από την περιοχή στον Ντέιβις, ο οποίος έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.