EUROPA LEAGUE

Ζόρια - ΑΕΚ: Λιβάγια και 0-3 η Ένωση

Ο Μάρκο Λιβάγια πανηγυρίζει το γκολ της ΑΕΚ

Ο Μάρκο Λιβάγια σκόραρε το τρίτο γκολ (0-3) της ΑΕΚ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Ζόρια για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. (VIDEO)

Η ΑΕΚ φιλοξενήθηκε από τη Ζόρια στην Ουκρανία για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League και άνοιξε το σκορ στο έβδομο λεπτό με κοντινό πλασέ του Μουαμέρ Τάνκοβιτς, ο οποίος πέρασε από ρόλο εκτελεστή σε ρόλο δημιουργού στο δεύτερο γκολ με το οποίο ο Πέτρος Μάνταλος διεύρυνε (0-2) το προβάδισμα της Ένωσης στο Ζαπορίζιε.

Η Ένωση δεν σταμάτησε εκεί και πέτυχε και τρίτο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, εκμεταλλευόμενη τους κενούς χώρους.

Ο Μάρκο Λιβάγια βγήκε στην αντεπίθεση, απέφυγε τον Αμπού Χάνα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με όμορφο συρτό σουτ για το 0-3.