Βόλος - ΑΕΚ: Το 2-0 του Τσούμπερ σε κενή εστία έπειτα από υπέροχη αντεπίθεση

Ο Τσούμπερ πανηγυρίζει το δεύτερο γκολ της ΑΕΚ στο Πανθεσσαλικό
Ο Τσούμπερ πανηγυρίζει το δεύτερο γκολ της ΑΕΚ στο Πανθεσσαλικό EUROKINISSI SPORTS

Ο Στίβεν Τσούμπερ χρίστηκε σκόρερ για την ΑΕΚ στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου κόντρα στον Βόλο, σε ένα υπέροχο γκολ με αντεπίθεση.

Η ΑΕΚ πήρε σημαντικό προβάδισμα με το φινάλε του 1ου ημιχρόνου στον Βόλο κόντρα στην τοπική ομάδα, χάρη στον MVP της τη φετινή σεζόν, Στίβεν Τσούμπερ.

Σε μία αντεπίθεση στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ενός επεισοδιακού αγώνα, ο Καρίμ Ανφαριφάρντ έδωσε κάθετη στον Νορντίν Αμραμπάτ, ο οποίος πρόλαβε τον εξερχόμενο Μπόρις Κλέιμαν, προωθώντας στον Ελβετό μεσοεπιθετικό.

Ο Τσούμπερ βρέθηκε μέσα στην περιοχή και αριστερά με κενή εστία λόγω της εξόδου του Ισραηλινού τερματοφύλακα και πριν τον προλάβουν παίκτες του Βόλου, έκανε το 2-0 για την Ένωση.