CHAMPIONS LEAGUE

Βιγιαρεάλ - Λίβερπουλ: Φαμπίνιο και Ντίας τα γκολ της αντεπίθεσης για το 2-2 των Άγγλων

COSMOTE

Ο Φαμπίνιο από δύσκολη θέση μείωσε για τη Λίβερπουλ και ο Λουίς Ντίας ισοφάρισε σε 2-2 κόντρα στη Βιγιαρεάλ στο "Θεράμικα", για τα ημιτελικά του Champions League.

Ένας αναπάντεχος πρωταγωνιστής χρίστηκε σκόρερ για τη Λίβερπουλ στο "Θεράμικα". Φαμπίνιο μείωσε σε 2-1 στο 62ο λεπτό του δεύτερο ημιτελικού Champions League κόντρα στη Βιγιαρεάλ και πέντε λεπτά αργότερα ο Λουίς Ντίας ισοφάρισε και έδωσε προβάδισμα πρόκρισης στους Κόκκινους.

Η αντεπίθεση των φιλοξενουμένων άρχισε με τον Φαμπίνιο να συνδυάζεται ωραία με τον Μοχάμεντ Σαλάχ και από τη μεγάλη περιοχή και δεξιά ο Βραζιλιάνος σούταρε κάτω από τα πόδια του Χερόνιμο Ρούλι.

Λίγο αργότερα, από μία σέντρα του Τρεντ Αλεξάντερ Άρνολντ, ο Ντίας πετάχθηκε μόνος του από τη μικρή περιοχή κι έκανε το 2-2, με την μπάλα να περνά ξανά κάτω από τα πόδια του Αργεντινού τερματοφύλακα της Βιγιαρεάλ.