ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΖΟΛΗΣ

Τζόλης: Τα στατιστικά του 19χρονου μεσοεπιθετικού στο ντεμπούτο του στην Premier League

Ο Χρήστος Τζόλης αγωνίστηκε για πρώτη φορά στην Premier League στην αναμέτρηση της Νόριτς με την Άρσεναλ στο Εμιρέιτς, παραμένοντας στον αγωνιστικό χώρο για 69 λεπτά.

Ο Χρήστος Τζόλης πραγματοποιήσε το ντεμπούτο του στην Premier League, κόντρα στην Άρσεναλ στο Εμιρέιτς, όπου η Νόριτς γνώρισε την ήττα με 1-0 και παραμένει η μοναδική ομάδα του αγγλικού πρωταθλήματος χωρίς βαθμό.

Ο 19χρονος διεθνής μεσοεπιθετικός δεν κατάφερε να προκαλέσει αίσθηση σε αυτό το παιχνίδι, όπως έκανε κόντρα στη Μπόρνμουθ για το League Cup, όπου σημειώσε δύο γκολ και μοίρασε δύο ασίστ. Ο Φάρκε τον αντικατέστησε στο 69ο λεπτό για να περάσει στη θέση του, τον Μίλοτ Ρασίτσα.

Στο Εμιρέιτς ο Τζόλης είχε δύο μεταβιβάσεις προς την περιοχή. Στην πρώτη αφού απελευθερώθηκε από τον προσωπικό του αντίπαλο έκανε τη σέντρα, αλλά δεν βρέθηκε κανείς για την στείλει προς την εστία του Ράμσντεϊλ.

Η δεύτερη ήταν στο 45ο λεπτό, στην οποία τροφοδότησε τον Πούκι εντός περιοχής, αλλά το σουτ του Φιναλνδού κόπηκε από την αντίπαλη άμυνα.