ΒΟΛΟΣ

Τσόκανης: "Λίγες ομάδες μπορούν να πετύχουν τρία γκολ σε ένα ημίχρονο στον ΠΑΟΚ"

Ο Τσοκάνης πριν την έναρξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ - Βόλος | 17 Οκτωβρίου 2021
Ο Τσοκάνης πριν την έναρξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ - Βόλος | 17 Οκτωβρίου 2021 EUROKINISSI

Ο αρχήγος του Βόλου, Τάσος Τσοκάνης, μίλησε για την ισοπαλία της ομάδας του κόντρα στον ΠΑΟΚ στο ματς της Τούμπας και τα τρία τέρματα που πέτυχαν εις βάρος της ομάδας της Θεσσαλονίκης σε 45 λεπτά.

Ο αρχηγός της ομάδας του Βόλου, Τάσος Τσοκάνης, μίλησε με τη λήξη της ισοπαλίας με τον ΠΑΟΚ (4-4) στην κάμερα της "NOVA" για το ματς της Τούμπας και το σημαντικό βαθμό που πήρε η ομάδα του.

Ο Τσοκάνης στάθηκε ιδιαίτερα στα τρία γκολ που πέτυχε η ομάδα του σε 45λεπτα κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στην κάμερα της Nova:

Όσον αφορά την κατάσταση της υγείας του αλλά και την εμφάνιση του Βόλου απέναντι στον ΠΑΟΚ:

"Εντάξει όλα καλά με τον τραυματισμό μου. Βάση σκορ και θεάματος ήταν πολύ καλό, ήρθαμε να κάνουμε το παιχνίδι μας μπήκαμε πολύ καλά και προηγηθήκαμε. Από την στιγμή που δεχθήκαμε το γκολ χαθήκαμε, αυτό θα πρέπει να μας προβληματίσει.

Αλλάξαμε κάποια πράγματα στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα έδειξε χαρακτήρα. Λίγες ομάδες μπορούν να πετύχουν τρία γκολ στο β' μέρος απέναντι στον ΠΑΟΚ. Συζητήσαμε κάποια πράγματα στα αποδυτήρια, το παιχνίδι μας".

Ενώ συνέχισε: "Ακόμα είναι πολύ νωρίς για να πούμε μεγάλα πράγματα, κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Η ομάδα θέλει να βγάζει ωραίο σύνολο και να παίζει καλό ποδόσφαιρο".