CHAMPIONS LEAGUE

Τσέλσι - Μάλμε: Κέρδισε πέναλτι και αποχώρησε κουτσαίνοντας ο Λουκάκου, τραυματίστηκε και ο Βέρνερ

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση της Τσέλσι με τη Μάλμε
Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση της Τσέλσι με τη Μάλμε © 2021 ALASTAIR GRANT / AP IMAGES

Ο Ρομέλου Λουκάκου αποχώρησε λόγω τραυματισμού στο 21ο λεπτό, σε μαρκάρισμα του Νίλσεν στο οποίο κέρδισε πέναλτι. Ο Ζορζίνιο ευστόχησε από την άσπρη βούλα και διπλασίασε τα τέρματα των Λονδρέζων. Τραυματίστηκε και ο Βέρνερ στο 40ο λεπτό.

Η Τσέλσι αναμετρήθηκε με τη Μάλμε στο Στάμφορντ Μπριτζ για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League, με τους μπλε να παίρνουν ισχυρό προβάδισμα πολύ νωρίς στο σκορ, αλλά να χάνουν τον Λουκάκου λόγω τραυματισμού. Ο Βέλγος φορ κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Νίλσεν και ο Ζορζίνιο ευστόχησε για το 2-0 των μπλε.

Αυτή φυσικά δεν ήταν η μοναδική απώλεια, καθώς ο Τίμο Βέρνερ έγινε και αυτός αναγκαστικά αλλαγή στο 40ο λεπτό, με τον Τούχελ να χάνει δύο επιθετικούς κόντρα στους Σουηδούς στο πρώτο μέρος.