CONFERENCE LEAGUE

Τραμπζονσπόρ - Μόλντε: Μοιραίος ο Μπακασέτας αστόχησε σε πέναλτι στο 95' με το σκορ στο 3-3

Ο Τάσος Μπακασέτας σε φάση από το ματς Τρανμπζοσπόρ - Μόλντε | 5 Αυγούστου 2021
Ο Τάσος Μπακασέτας σε φάση από το ματς Τρανμπζοσπόρ - Μόλντε | 5 Αυγούστου 2021 © 2021 AP PHOTO

Ο Τάσος Μπακασέτας αστόχησε σε πέναλτι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα της Τραμπζοσνπόρ με τη Μόλντε για το Europa Conference League και ενώ το σκορ ήταν στο 3-3.

Μοιραίος στάθηκε ο Τάσος Μπακασέτας στην αναμέτρηση της Τράμπζονσπορ με τη Μόλντε για το Europa Conference League με την αναμέτρηση να λήγει ισόπαλη 3-3.

Ο διεθνής επιθετικός είχε την ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του στο 90+5' όταν οι Τούρκοι κέρδισαν πέναλτι. Ο "Μπάκα" έστησε τη μπάλα στα έντεκα βήματα και ανέλαβε την εκτέλεση το πέναλτι.

Έστειλε όμως τη μπάλα στο δεξί δοκάρι με αρκετή δύναμη με αποτέλεσμα να μείνει το 3-3 και να μπορέσει η Τραμπζονσπόρ να πάρει τη νίκη.