PREMIER LEAGUE

Premier League: Σον και Κέιν του κεφαλιού τους, απόδραση η Τότεναμ

Ο Σον με κεφαλιά έπειτα από ασίστ του Κέιν χαρίζει στην Τότεναμ τη νίκη επί της Μπέρνλι
Ο Σον πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε και έδωσε τη νίκη στην Τότεναμ JASON CAIRNDUFF/POOL VIA AP

Η Τότεναμ επέστρεψε στις νίκες στην Premier League με Σον και Κέιν να συνεργάζονται με κεφαλιά και τον Νοτιοκορεάτη να σφραγίζει την απόδραση (0-1) από το Μπέρνλι. Στο 1-1 έμειναν οι Μπράιτον και Γουέστ Μπρομ.

Επιστροφή στις νίκες σε επίπεδο Premier League - γιατί την Πέμπτη νίκησε 3-0 τη ΛΑΣΚ Λιντς στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League - για την Τότεναμ.

Οι σπερς τα βρήκαν σκούρα στο Τερφ Μουρ, αλλά απέδρασαν από την έδρα της Μπέρνλι. Σε εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, ο Χάρι Κέιν έπιασε την πρώτη κεφαλιά, ο Σον τη δεύτερη και ο Πόουπ μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα της εστίας του.

Κέιν και Σον έχουν συνεργαστεί σε 29 γκολ στην Premier League, μόνον οι Ντρογκμπά και Λάμπαρντ στην Τσέλσι είχαν περισσότερα (36).

Στο Άμεξ του Μπράιτον, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 40ό λεπτό με το αυτογκόλ του Λίβερμορ. Η Γουέστ Μπρομ, ωστόσο, έσωσε το βαθμό χάρη στο γκολ του Αχίρν-Γκραντ στο 83ο λεπτό.