PREMIER LEAGUE

Τότεναμ - Κρίσταλ Πάλας: Ο Κέιν εκτέλεσε με οβίδα τον Γκουάιτα

Ο Χάρι Κέιν πανηγυρίζει μαζί με συμπαίκτες του γκολ της Τότεναμ κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας Ⓒ 2021 JULIAN FINNEY/ASSOCIATED PRESS

Ο Χάρι Κέιν ήταν εντυπωσιακός στο μίνι λονδρέζικο ντέρμπι με την Κρίσταλ Πάλας ωστόσο η στιγμή που έκανε άπαντες να υποκλιθούν στην κλάση του ήταν στο 52ο λεπτό όταν έστειλε συστημένη τη μπάλα στο παράθυρο του Γκουάιτα (VIDEO).

Ένας Χάρι Κέιν χάρμα ειδέσθαι έκανε την εμφάνισή για την Τότεναμ του το βράδυ της Κυριακής στο "Tottenham Hotspur Stadium", με τον Άγγλο φορ να έχει εκπληκτική χημεία με τον Γκάρεθ Μπέιλ και μαζί να συνθλίβουν τα όποια αμυντικά πλάνα είχε για το ματς ο τεχνικός της Κρίσταλ Πάλας, Ρόι Χόντσον, στο ματς των δύο ομάδων για την 27η αγωνιστική της Premier League.

Δύο γκολ και ισάριθμες ασίστ ήταν ο εκπληκτικός απολογισμός του Κέιν στα πρώτα 76 λεπτά της αναμέτρησης, πριν αντικατασταθεί από τον Ζοζέ Μουρίνιο στο 80', με το highlight της βραδιάς να έρχεται στο 52ο λεπτό.

Σε μία φάση που ξεκίνησε από τα δικά του πόδια και κατόπιν πέρασε από αρκετούς συμπαίκτες του, για να επιστρέψει σε αυτόν η μπάλα που με ένα ασύλληπτο φαλτσαριστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έγραψε το 3-1 δείχνοντας την απαράμμιλη τεχνική του καθώς και την τρομερή εκτελεστική του δεινότητα.