CHAMPIONS LEAGUE

Τα γκολ του Ρεάλ - Μπάγερν

AP PHOTO/PAUL WHITE

Ο Γιόσουα Κίμιχ άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση της Μπάγερν με τη Ρεάλ, αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα με τον Καρίμ Μπενζεμά στο "Σαντιάγο Μπερναμπέου" (videos).

Μόλις τρία λεπτά χρειάστηκε η Μπάγερν για να κάνει ξανά... ντέρμπι την υπόθεση πρόκριση από τα ημιτελικά του Champions League με αντίπαλο τη Ρεάλ.

Ο Γιόσουα Κίμιχ έγινε κάτοχος της μπάλας μετά από σέντρα από δεξιά και κακό διώξιμο και άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε λίγο αργότερα. Στο 11ο λεπτό, ο Μαρσέλο έβγαλε τη σέντρα, ο Μπενζεμά έπιασε μόνος του μια κεφαλιά από τη μικρή περιοχή και ισοφάρισε σε 1-1.

Ένα τραγικό λάθος του Σβεν Ούλραϊχ με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου, έδωσε την ευκαιρία στον Μπενζεμά να κάνει την ανατροπή, γράφοντας το 2-1 από κοντά.

Στο 63ο λεπτό, η Μπάγερν ξαναμπήκε στο παιχνίδι, όταν με διπλή προσπάθεια μέσα από την περιοχή, ο Χάμες Ροντρίγκες ισοφάρισε σε 2-2 κόντρα στην ομάδα από την οποία είναι δανεικός, χωρίς να πανηγυρίσει.

Photo credits: AP Photo/Paul White