ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Το γκολ του Φετφατζίδη δεν ήταν αρκετό για την Αλ Κορ στο ντέρμπι ουραγών

TWITTER

Το γκολ του Γιάννη Φετφατζίδη για την Αλ Κορ δεν έδωσε τη νίκη στο ντέρμπι ουραγών κόντρα στην Αλ Σαϊλίγια για το πρωτάθλημα του Κατάρ, αφού οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Γιάννης Φετφατζίδης σκόραρε την πιο κατάλληλη στιγμή, αλλά δεν έδωσε νίκη χρυσάφι στην Αλ Κορ κόντρα στην Αλ Σαϊλίγια για τη 16η αγωνιστική της Stars League. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και το 1-1 της κρατά αμφότερες στη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 78ο λεπτό, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο 31χρονος μεσοεπιθετικός. Ο Φετφατζίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ψυχραιμία και λίγο αργότερα έδωσε τη θέση του στον Πιερ Μισέλ Λασογκά.

Οι συμπαίκτες του απέτυχαν να κρατήσουν το προβάδισμα και δέχθηκαν γκολ από τον... Μοχάμεντ Σαλάχ στο 90+4'.

Ο Φετφατζίδης έφτασε τα τρία γκολ (έχει και μια ασίστ) σε 13 αγώνες στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ στο κύπελλο έχει δύο γκολ και δύο ασίστ σε έξι παιχνίδια.