ΠΑΟΚ

Super League Κ19: Κατέκτησε το πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν γκολ που σημείωσαν
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν γκολ που σημείωσαν PHOTO CREDITS: EUROKINISSI

Ο ΠΑΟΚ πέρασε από την Πυλαία, επικρατώντας του Άρη 1-0 και στέφθηκε και μαθηματικά πρωταθλητής της Super League Κ19, κατακτώντας το για τέταρτη διαδοχική σεζόν..

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι με τον Άρη στην Πυλαία με 1-0 και κατέκτησε το πρωτάθλημα για τέταρτη σερί χρονιά της Κ19, μια αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.

Οι παίκτες του Δικεφάλου μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και έφτασαν μια ανάσα από το να σκοράρουν στο 2', όμως το δυνατό σουτ που επιχείρησε ο Γκορτεζιάνι από μακρινή απόσταση, τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

Ο ίδιος παίκτης κατάφερε να βρει δίχτυα στο 39'. Ο Γρόσδης έκανε τη βαθιά μπαλιά και ο Γκορτεζιάνι με κεφαλιά πρόλαβε την έξοδο του τερματοφύλακα του Άρη και την έστειλε στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε αισθητά, με τους παίκτες του Άρη να πιέζουν αρκετά στα τελευταία λεπτά για να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης, χωρίς αποτέλεσμα, με αποτέλεσμα το 1-0 να παραμείνει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης.