SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Διπλό για την ΑΕΛ, πεντάρα ο Ηρακλής

Ο Όγκμποε πανηγυρίζει γκολ στο παιχνίδι της ΑΕΛ με τον Ολυμπιακό Βόλου
Ο Όγκμποε πανηγυρίζει γκολ στο παιχνίδι της ΑΕΛ με τον Ολυμπιακό Βόλου INTIME

Η ΑΕΛ έφτασε τους 26 πόντους καθώς επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού Βόλου εκτός έδρας για την 15η αγωνιστική της Super League 2. Ο Ηρακλής πήρε τη νίκη με 5-1 επί του Θεσπρωτού.

Η ΑΕΛ πήρε το διπλό επικρατώντας 2-1 του Ολυμπιακού Βόλου για την 15η αγωνιστική της Super League 2. Οι βυσσινί άνοιξαν το σκορ με τον Όγκμποε στο 6ο λεπτό. Ο Στάμου ισοφάρισε στο 47ο λεπτό, με τον Όγκμποε να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο 62ο λεπτό. Έτσι, η ΑΕΛ είναι στην 2η θέση στο -1 από τη Βέροια, έχοντας αγωνιστική περισσότερη.

Ο Ηρακλής πέτυχε μία άνετη νίκη στην Ηγουμενίτσα. Ο γηραιός επικράτησε 5-1 του Θεσπρωτού, έχοντας πετύχει μάλιστα τρία γκολ (Πατράλης 22', Κάκο 38', Χρουσιέλ 45+1') στο πρώτο μέρος. Ο Ραμίρεζ μείωσε στο 52', ενώ οι Τόκα (54') και Τόμας (56') ανέβασαν τον δείκτη του σκορ. Ο Ηρακλής είναι στην 9η θέση με 16 πόντους, ενώ στην 5η θέση με 18 ο Θεσπρωτός

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι της Καβάλας με τον Πανσερραϊκό. Ο Κόντσι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 63', με τους Μουσίγια (74') και Σαμπανίδη (79') να κάνουν το 2-1. Τελικά, ο Μαρκιόνι ισοφάρισε 2-2 στο 90+3'. Στους 3 πόντους οι Αργοναύτες, στους 11 η ομάδα των Σερρών.

Τέλος, ο Πιερικός πανηγύρισε τη νίκη απέναντι στον Απόλλωνα Πόντου με 1-0 με τον Βασίλη Παπαδόπουλο να ανοίγει το σκορ στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Στους 13 πόντους ο Πιερικός, στους 12 η ομάδα της Θεσσαλονίκης.