ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Έξαλλος με την διαιτησία με την Τσέλσι ο Σόλσκιερ

O τεχνικός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, κατά τη διάρκεια αγώνα πρωταθλήματος των κόκκινων διαβόλων απέναντι στην Έβερτον Ⓒ 2020 CLIVE BRUNSKILL/ASSOCIATED PRESS

Ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ ήταν πυρ και μανία με την διαιτησία του Στιούαρτ Άτγουελ στο ματς με την Τσέλσι και ειδικά για το μη καταλογισμό πέναλτι στο χέρι του 15ο λεπτού.

Στο 0-0 έμειναν Τσέλσι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο "Στάμφορντ Μπριτζ", με τους φιλοξενούμενους να φωνάζουν για την φάση του 15ο λεπτού, όταν ο Χάντσον-Οντόι βρήκε τη μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή της ομάδας του, αλλά ο Στιούαρτ Άτγουελ δεν έδωσε πέναλτι, αν και είδε τη φάση στο μόνιτορ του VAR. Μάλιστα, για το θέμα πήρε θέση και ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ, υποστηρίζοντας ότι ο διαιτητής έπρεπε να δείξει την άσπρη βούλα.

Ο τεχνικός των "κόκκινων διαβόλων", Ολε Γκούναρ Σόλσκιερ, είχε σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία, θεωρώντας πως έπρεπε να δοθεί πέναλτι υπέρ της ομάδας του: "Είναι 100% πέναλτι, αν αυτό δεν ήταν χέρι, τότε εγώ είμαι τυφλός", τόνισε σχετικά ο Νορβηγός προπονητής, ο οποίος είδε την ομάδα του να χάνει δυο βαθμούς στο Λονδίνο, τους οποίους θα μπορούσε να έχει πάρει, αν δινόταν η εσχάτη των ποινών νωρίς στον αγώνα.