EUROPA LEAGUE

Σλάβια Πράγας - Άρσεναλ: Ο Λακαζέτ έγραψε το 0-4 και ο Πεπέ τού ύψωσε τη γροθιά

Ο Λακαζέτ έγραψε το 0-4 και ο Πεπέ του ύψωσε τη γροθιά
Ο Λακαζέτ έγραψε το 0-4 και ο Πεπέ του ύψωσε τη γροθιά GLOMEX PRINTSCREEN

Η Άρσεναλ έγραψε το 0-4 κόντρα στην Σλάβια Πράγας στο 77ο λεπτό με τον Λακαζέτ, του οποίου τη γροθιά ύψωσε ο Πεπέ στους πανηγυρισμούς του τέρματος.

Η Άρσεναλ έκανε πάρτι κόντρα στη Σλάβια Πράγας και στο 77ο λεπτό έγραψε το 0-4. Ο Πεπέ έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Λακαζέτ έκανε το κοντρόλ και στη συνέχεια το σουτ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Μάλιστα, στους πανηγυρισμούς του τέρματος ο Πεπέ ύψωσε τη γροθιά του Λακαζέτ στον αέρα, κίνηση-σύμβολο του Black Lives Matter.

Η κίνηση αυτή θα μπορούσε να συνδεθεί με την στάση των γηπεδούχων στην αρχή του παιχνιδιού. Όπως και στο πρώτο ματς, οι παίκτες της Σλάβια Πράγας δεν γονάτισαν, όπως έκαναν οι παίκτες των Κανονιέρηδων για το Black Lives Matter, αλλά αντ' αυτού στάθηκαν αγκαλιασμένοι στον χώρο του κέντρου.

Photo credits: Glomex printscreen