SUPER LIG

Σίβασπορ - Μπασακσεχίρ 0-2: Το αυτογκόλ του Γούτα κι η αστοχία οδήγησαν στην ήττα

TWITTER

Ο Δημήτρης Γούτας ήταν από τους μοιραίους της Σίβασπορ στην εντός έδρας ήττα 0-2 από την Μπασάκσεχιρ, αφού σημείωσε αυτογκόλ μόλις στο 3ο λεπτό.

Η Σίβασπορ ηττήθηκε 0-2 από την Μπασάκσεχιρ εντός έδρας για την 32η αγωνιστική της Süper Lig με μοιραίο τον Δημήτρη Γούτα, ο οποίος σημείωσε αυτογκόλ μόλις στο 3ο λεπτό της συνάντησης.

Ο Έλληνας στόπερ επιχείρησε να διώξει σε ένα κόρνερ, όμως η μπάλα εξοστρακίστηκε στο πόδι του έπειτα από μία πρώτη κεφαλιά και κατέληξε στα δίχτυα.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν, έχασαν ευκαιρίες, είχαν πολλές τελικές, όμως δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Βολκάν Μπαμπατζάν. Αντιθέτως, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και δεύτερο γκολ με τον Ντενίτζ Τιρίτζ στο 60' και "κλείδωσαν" τη νίκη που τους κρατά σε τροχιά Champions League.