ΣΚΩΤΙΑ

Σέλτικ - Χαρτς 4-1: Αγκαλιά με τον τίτλο με γκολ Γιακουμάκη

Ο Γιώργος Γιακουμάκης πανηγυρίζει γκολ που σημείωσε για τη Σέλτικ
Ο Γιώργος Γιακουμάκης πανηγυρίζει γκολ που σημείωσε για τη Σέλτικ COSMOTE

Η Σέλτικ επικράτησε 4-1 της Χαρτς και βρίσκεται αγκαλιά με τον τίτλο της Σκωτίας, με τον Γιακουμάκη να σκοράρει το τέταρτο γκολ στο 90ο λεπτό.

Η Σέλτικ πήρε τη νίκη απέναντι στη Χαρτς με 4-1. Πλέον οι Κέλτες βρίσκονται αγκαλιά με τον τίτλο στην Σκωτία. Συγκεκριμένα είναι στην κορυφή με 89 πόντους στο +9 από την Ρέιντζερς, η οποία έχει μπροστά της τρεις αγωνιστικές. Ωστόσο, η διαφορά τερμάτων είναι μεγάλη και υπέρ της Σέλτικ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 3ο λεπτό. Ωστόσο, στη συνέχεια οι Κέλτες ξέσπασαν. Πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους είχαν κάνει την ανατροπή με τον Μέντα στο 30' και τον Φουρουχάσι στο 37΄.

Στο 69ο λεπτό ο Ο'Ράιλι έκανε το 3-1. Ο Γιώργος Γιακουμάκης πέρασε ως αλλαγή στο 64ο λεπτό στη θέση του Φουρουχάσι. Ο Έλληνας στράικερ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 90ο λεπτό, έπειτα από απομακρύνσεις στην άμυνα της Χαρτς.