PREMIER LEAGUE

Σαουθάμπτον - Έβερτον: Τα δύο γκολ των γηπεδούχων μέσα σε οκτώ λεπτά

Η Σαουθάμπτον έκανε το 1-0 απέναντι στην Σαουθάμπτον στο St Mary's με τον Γουάρντ-Πράουζ, ο οποίος πανηγυρίζει μαζί με τους συμπαίκτες του.
Ο Γουόρντ-Πράουζ και άλλοι παίκτες της Σαουθάμπτον πανηγυρίζουν το 1-0 επί της Έβερτον. AP PHOTO/FRANK AUGSTEIN, POOL

Η Σαουθάμπτον στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης απέναντι στην Έβερτον σηεμίωσε το 1-0 με τον Γουόρντ-Πράουζ, ενώ στο 35' ο Τσε Άνταμς έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων.

Η Σαουθάμπτον ήταν εκείνη που πήρε το προβάδισμα στην αναμέτρηση με την Έβερτον για την 6η αγωνιστική της Premier League. Ο Ντάνι Ίνγκς είδε την κίνηση του Γουάρντ-Πράουζ μέσα στην περιοχή, ο οποίος με σουτ έγραψε το 1-0 για τους γηπεδούχους στο 27'.

Οι γηπεδούχοι στο 35ο λεπτό σημείωσαν το 2-0. Ο Ντάνι Ινγκς έβγαλε την δεύτερη ασίστ του για τον Τσε Άνταμς, ο οποίος με πλασέ έκανε δύο τα γκολ για την Σαουθάμπτον.

Νωρίτερα στο 19ο λεπτό η Έβερτον είχε την ευκαιρία να πάρει εκείνη το προβάδισμα με τον Σίγκουρντσον να πραγματοποιεί ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, το οποίο κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.