ΙΣΠΑΝΙΑ

Ράγιο - Μπαρτσελόνα 1-0: Ο Μαδριλένος Γκαρθία που ήθελε ο Πογιάτος άνοιξε το σκορ

Η Ράγιο Βαγιεκάνο άνοιξε το σκορ στο 63ο λεπτό του ματς με την Μπαρτσελόνα με γκολ του Φραν Γκαρθία - ο οποίος ανήκει στη Ρεάλ - και είχε εξεταστεί επί Ντάνι Πογιάτος στον Παναθηναϊκό.

Η Ράγιο Βαγιεκάνο υποδέχτηκε στη Μαδρίτη την Μπαρτσελόνα για το Copa del Rey και οι φρανχιρόχος άνοιξαν το σκορ με τον Φραν Γκαρθία στο 63ο λεπτό μετά από εξαιρετική ενέγεια του Όσκαρ Τρέχο.

Ο 21χρονος ανήκει στη Ρεάλ Μαδρίτης - αγωνίζεται δανεικός στη Ράγιο από τη δεύτερη ομάδα των μερένγκες - και είχε εξεταστεί το καλοκαίρι από τον Παναθηναϊκό καθώς είχε δουλέψει με τον Ντάνι Πογιάτος στην ομάδα της ισπανικής πρωτεύουσας.

Οι μπλαουγκράνα, ωστόσο, έφτασαν στην ισοφάριση με τον Μέσι στο 70', και πήραν προβάδισμα (1-2) με τον Ντε Γιονγκ στο 80'.