ΠΑΣ Γιάννινα - Λαμία: Δεν συγχώρεσε ο Ντέλετιτς στο 82'

PRINT SCREEN GLOMEX

Ο Μίλος Ντέλετιτς έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι στο 73' όμως δέκα λεπτά αργότερα ήταν πιο εύστοχος και ολοκλήρωσε την ανατροπή για την Λαμία στους "Ζωσιμάδες" απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα (VIDEO).

Η Λαμία βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα από νωρίς με το γκολ του Μπρένερ στο 10', όμως στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να φτάσει σε μία σημαντική ανατροπή σε ματς για την 3η αγωνιστική των play outs της Super League Interwetten.

Στο 47' ο Τζανετόπουλος έφερε το ματς σε ισορροπία, για να αναλάβει στη συνέχεια δράση ο Ντέλετιτς. Στο 73' ο Σέρβος δεν μπόρεσε να βρει εστία, με το πλασέ του να σταματάει στο δεξί δοκάρι, για να έρθει ωστόσο η λύτρωση και η εξιλέωση μαζί στο 82'.

Τότε, έπαιξε ωραίο ένα-δύο με τον Βασιλακάκη, μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά και αυτή τη φορά το πλασέ του ήταν εξαιρετικό με αποτέλεσμα να νικήσει τον Λοντίγκιν και να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για να δώσει προβάδισμα στη Λαμία με 2-1 που το κράτησε μέχρι το τελικό σφύριγμα.