ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΠΑΣ Γιάννινα - Ατρόμητος: Kόρνερ του Ούμπιδες, κεφαλιά του Γούτα και 1-2

Ο Δημήτρης Γούτας με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Ούμπιδες έδωσε εκ νέου προβάδισμα (1-2) στον Ατρόμητο στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχτηκε τον Ατρόμητο το απόγευμα της Πέμπτης (21/1) στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στο Κύπελλο και οι Περιστεριώτες άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Στέφανο Στρούγγη, ενώ οι γηπεδούχοι στην ισοφάριση ύστερα από δέκα λεπτά (34') με τον Χρήστο Ελευθεριάδη να ευστοχεί σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου προβάδισμα (1-2) με τον Δημήτρη Γούτα στο 44ο λεπτό.

Ο Χαβιέρ Ούμπιδες εκτέλεσε το κόρνερ και ο 26χρονος κεντρικός αμυντικός - για τον οποίον το SPORT24 αποκάλυψε ότι με την ΑΕΚ ζουν ένα πολύ έντονο φλερτ τις τελευταίες ημέρες που μοιάζει σχεδόν βέβαιο ότι θα οδηγήσει σε σχέση το ερχόμενο καλοκαίρι - με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αφού πρώτα χτύπησε στο δοκάρι.