ΓΑΛΛΙΑ

Παρί - Ντιζόν 4-0: Αντέδρασε με τεσσάρα

Οι παίκτες της Παρί Σεν Ζερμέν πανηγυρίζουν το γκολ του Γιούλιαν Ντράξλερ απέναντι στην Ανζέρς στο Παρκ Ντε Πρενς
Οι παίκτες της Παρί Σεν Ζερμέν πανηγυρίζουν γκολ απέναντι στην Ανζέρς AP

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε με σκορ 4-0 απέναντι στην Ντιζόν με την ομάδα του Τόμας Τούχελ να αντιδράει έπειτα από την ήττα στο Champions League από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Η Παρί Σεν Ζερμέν ξέσπασε πάνω στην Ντιζόν λίγες μέρες μετά την ήττα της από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για το Champions League. Η γαλλική ομάδα επικράτησε με 4-0 και σκαρφάλωσε με 18 πόντους στην πρώτη θέση της Ligue 1.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μόιζε Κεν στο 3ο λεπτό, ενώ ο Ιταλός ποδοσφαιριστής έκανε δύο τα τέρματά της ομάδας του στο 23ο λεπτό.

Μετά το 80ο λεπτό οι γηπεδούχοι σκόραραν άλλες δύο φορές. Ο Εμπαπέ έκανε το 3-0 στο 82' με ασίστ του Νεϊμάρ, ενώ ο Κίλιαν Εμπαπέ έγραψε το τελικό 4-0 στο 88ο λεπτό.

Παρί: Ρίκο, Νταγκμπά, Περέιρα, Ντιαλό, Μπάκερ, Ντράξλερ (59' Ερέρα), Ραφίνια (85' Αλκάνταρα), Μαρκίνιος (73΄Ατίλ) Νεϊμάρ, Κεν (73' Εμπαπέ), Σαράμπια

Ντιζόν: Αλλαγκμπέ, Μουζίνγκα, Πάντζο, Μανγκά, Μπόει (79' Σαφίκ), Λαουτόα (55' Σεϊκχ), Εντιμπέ, Εντόνγκ, Μπαλντέ (79' Σάιντλερ), Κονατέ (70' Σελίνα), Χουιάρ