ΠΑΟΚ - Αστέρας: Ο Πασχαλάκης έπιασε το πέναλτι, αλλά δόθηκε επανάληψη κι οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με τη δεύτερη

Ο Πασχαλάκης δεν πατάει τουλάχιστον το ένα πόδι του πάνω στην γραμμή στο ΠΑΟΚ - Αστέρας σε πέναλτι του Γκόμες.
Ο Πασχαλάκης δεν πατάει τουλάχιστον το ένα πόδι του πάνω στην γραμμή στο ΠΑΟΚ - Αστέρας GLOMEX PRINTSCREEN

Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκόμες, με τη... δεύτερη. Ο Πασχαλάκης απέκρουσε αρχικά, αλλά ο διαιτητής έδωσε επανάληψη, με τον παίκτη των φιλοξενούμενων να βρίσκει δίχτυα με τη δεύτερη.

Ο Αστέρας έκανε το 0-1 στην αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ στο 28ο λεπτό. Ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι για ανατροπή του Γκόμες απ' τον Σβαμπ. Ο Γκόμες ανέλαβε την εκτέλεση, όμως δεν νίκησε τον Πασχαλάκη.

Ωστόσο, ο διαιτητής έδειξε επανάληψη, αφού ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ δεν πατούσε τουλάχιστον το ένα του πόδι στην γραμμή τη στιγμή της εκτέλεσης του πέναλτι. Ο Σουάρες αυτή τη φορά ήταν εύστοχος δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του.

Photo credits: Glomex printscreen