ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Ο Πασχαλάκης νίκησε σε τετ α τετ τον Ανσαριφάρντ

PRINT SCREEN GLOMEX/COSMOTE TV

Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ είχε χρυσή ευκαιρία να ισοφαρίσει για την ΑΕΚ στο 68ο λεπτό όταν έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ από εξαιρετική πάσα του Τσούμπερ, όμως ο Πασχαλάκης τον νίκησε σε τετ α τετ και κράτησε το 1-0.

Ο ΠΑΟΚ πήρε κεφάλι στο σκορ απέναντι στην ΑΕΚ με το γκολ του Ντιέγκο Μπίσεσβαρ από το 42ο λεπτό και στο δεύτερο ημίχρονο είχε ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ, όμως στο 68' χρειάστηκε τον τερματοφύλακά του για να κρατήσει το προβάδισμά του.

Ήταν η στιγμή που η Ένωση βγήκε ταχύτατα στην κόντρα όταν ο Τσούμπερ έκλεψε την μπάλα από τον Σίντκλεϊ, έδωσε την κατάλληλη στιγμή στον Ανσαριφάρντ, αυτός καθυστέρησε να εκτελέσει, με τον Πασχαλάκη να σταματάει τον Ιρανό φορ.

Στην εξέλιξη της φάσης, μετά από πολλές κόντρες, η προσπάθεια των παικτών της ΑΕΚ πέρασε ανεκμετάλλευτη.