Παναθηναϊκός - Βόλος: Δύο γκολ στα πρώτα τέσσερα λεπτά με Καρλίτος - Ιωαννίδη

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού πανηγυρίζουν το γκολ του Καρλίτος κόντρα στον Βόλο
Οι παίκτες του Παναθηναϊκού πανηγυρίζουν το γκολ του Καρλίτος κόντρα στον Βόλο INTIME

Ο Παναθηναϊκός πήρε το προβάδισμα δύο τερμάτων μέσα στα πρώτα τέσσερα λεπτά της αναμέτρηση κόντρα στον Βόλο, με τον Καρλίτος να ανοίγει το σκορ στο 3' έπειτα από λάθος του Κλέιμαν και ένα λεπτό αργότερα ο Ιωαννίδης να διπλασιάζει τα τέρματα για τους πράσινους.

Ιδανικότερο ξεκίνημα δεν θα μπορούσε να φανταστεί ο Παναθηναϊκός στην αναμέτρηση κόντρα στον Βόλο για την 4η αγωνιστική της Super League Interwetten. Οι πράσινοι πήραν κεφάλι δύο τερμάτων στο σκορ μόλις στα πρώτα τέσσερα λεπτά του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν ψηλά με τον Καρλίτος στο 3', ο Κλέιμαν προσπάθησε να κάνει την ντρίμπλα, αλλά ο Ισπανός του την έκλεψε και έγραψε το 1-0 στο 3ο λεπτό. Μεγάλο λάθος από τον τερματοφύλακα της ομάδας της Μαγνησίας...

Ένα λεπτό αργότερα ήρθε ο Ιωαννίδης για να διπλασιάσει τα τέρματα του τριφυλλιού. Έπειτα από σέντρα από τα δεξιά του Χατζηγιοβάνη, ο Ρομέρο δεν μπόρεσε να διώξει, ο Ιωαννίδης μπήκε στη φάση, γύρισε ωραία και με όμορφο πλασέ έκανε το 2-0.