Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός: Προβάδισμα δύο τερμάτων για το τριφύλλι

Ο Μακέντα σκοράρει στην αναμέτρηση Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός
Ο Μακέντα σκοράρει στην αναμέτρηση Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός EUROKINISSI SPORTS

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να κλείσει το πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Παναιτωλικό όντας μπροστά στο σκορ με 2-0 με τέρματα που πέτυχε ο Μακέντα και αυτογκόλ του Λιάβα. (VIDEOS)

Ο Παναθηναϊκός είχε την ελαφρά υπεροχή στο ματς με τον Παναιτωλικό και την αξιοποίησε στο πρώτο ημίχρονο σκοράροντας δύο φορές.

Αρχικά στο 19' άνοιξε το σκορ με τον Μακέντα από κοντά με πλασέ να εκμεταλλεύεται την πάσα του Σάντσες και να νικάει τον Κνετ δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος ο Παναθηναϊκός βρήκε και δεύτερο γκολ. Οι πράσινοι έφυγαν ωραία στην αντεπίθεση, ο Καρλίτος έδωσε στον Ζαγαρίτη από τα αριστερά, αυτός γύρισε τη μπάλα παράλληλα και ο Λιάβας στην προσπάθεια του ώστε αυτή να μην φτάσει στον Μακέντα έβαλε το πόδι του και την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.