ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Παναιτωλικός - Ολυμπιακός: Ο Σισέ βρήκε δίχτυα μετά από 328 μέρες για το 0-3

Ο Παπ Αμπού Σισέ στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό με τον Ανδρέας Μπουχαλάκη EUROKINISSI

Ο Παπ Αμπού Σισέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ της εκτός έδρας νίκης (0-3) του Ολυμπιακού επί του Παναιτωλικό. Πρώτο γκολ μετά από 328 μέρες και εκείνο κόντρα στην Άρσεναλ για τον Αφρικανό αμυντικό. (VIDEO)

Μπροστά στο σκορ μπήκε ο Ολυμπιακός στο 20ό λεπτό της αναμέτρησης με τον Παναιτωλικό για την πρώτη φάση του Κυπέλλου με τον Μπρούμα. Οι ερυθρόλευκοι διεύρυναν το προβάδισμά τους στο 65ο λεπτό με τον Μάριο Βρουσάι ενώ ο Παπ Αμπού Σισέ στο 85ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ (0-3).

Ο Πέπε εκτέλεσε φάουλ, ο Σισέ με τον... ώμο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Σενεγαλέζου μετά από 328 μέρες. Το προηγούμενο ήταν κόντρα στην Άρσεναλ στο Emirates για το Europa League την περασμένη χρονιά και σεζόν.

Photo credits: Eurokinissi