SUPER LEAGUE 2

Παναχαϊκή - Διαγόρας 0-1: Διπλό δεύτερης θέσης με Λινάρδο

Οι παίκτες του Διαγόρα πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στην Παναχαϊκή
Οι παίκτες του Διαγόρα πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στην Παναχαϊκή EUROKINISSI SPORTS

Ο Διαγόρας πήρε το διπλό στην έδρα της Παναχαϊκής με 1-0 χάρη στο γκολ του Λινάρδου στο 30' και ανέβηκε στην 2η θέση της Super League 2.

Κοντά στην κορυφή και στο κυνήγι της ανόδου στην πρώτη κατηγορία παρέμεινε ο Διαγόρας. Η ομάδα της Ρόδου πήρε ένα σημαντικό διπλό επικρατώντας 1-0 της Παναχαϊκής στην Πάτρα.

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Διαγόρας ανέβηκε στην 2η θέση με 26 πόντους, ενώ πίσω έμεινε η Παναχαϊκή, καθώς με 18 βαθμούς είναι στην 5η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 30ο λεπτό. Ο Ντοριβάλ έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Λινάρδος έκανε την κίνηση στην περιοχή και με πλασέ έγραψε το 0-1.

Το σκορ της αναμέτρησης δεν άλλαξε έως και το φινάλε. Βέβαια, οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια με τον Μπάτροβιτς στο 51ο λεπτό, αλλά και στο 90+4', με τον Κουσκουνά να μην ευστοχεί στη συνέχεια, όταν και πήρε το ριμπάουντ.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Κολοβούρης, Αποστολόπουλος (85'Παπαδόπουλος), Μασούρας (59' Τσερούτι), Πλιάτσικας, Πατάπης, Σταμόπουλος, Μπρους, Ανάκογλου, Μπάτροβιτς, Γιούσης (85' Λαρέα), Μουστακόπουλος (71' Κουσκουνάς).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Τσέλιος, Σανδραβέλης, Κώστουλας, Σελινιωτάκης (63' Αθανασίου), Κοντοχρήστος, Μασούρας, Ντοριβάλ (84' Σμυρλής), Λινάρδος, Αλάεθ (84' Κάκκο), Γεωργίου (76' Αυγενικού), Μπαστακός (76' Κονέ).