VIRAL

Παίκτης της Φορταλέζα μπήκε στο 90+4' και δύο λεπτά μετά έβαλε το μοιραίο αυτογκόλ

Στιγμιότυπο από το Ατλέτικο Μινέιρο - Φορταλέζα
Στιγμιότυπο από το Ατλέτικο Μινέιρο - Φορταλέζα PRINT SCREEN TWITTER

Άτυχος στάθηκε ο Ματέους Γιούσα, ο οποίος στο Ατλέτικο Μινέιρο - Φορταλέζα, μπήκε αλλαγή στο 90+4' με το σκορ να είναι στο 2-2 και δύο λεπτά αργότερα έβαλε αυτογκόλ, δίνοντας στους "πετεινούς" την ευκαιρία να κερδίσουν.

Ατλέτικο Μινέιρο και Φορταλέζα αναμετρήθηκαν τα ξημερώματα της Κυριακής (26/6) για το πρωτάθλημα της Βραζιλίας, με τους γηπεδούχους να επικρατούν 3-2 και τη νίκη αυτή να φέρει την υπογραφή του αμυντικού της αντίπαλης ομάδας, Ματέους Γιούσα.

Το μοιραίο γκολ που έκρινε το ματς ήταν του 26χρονου κεντρικού αμυντικού της Φορταλέζα, ο οποίος στάθηκε εξαιρετικά άτυχος.

Ο Γιούσα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 90'+4, με στόχο να κρατήσει το 2-2, ώστε η ομάδα του να φύγει με τον πόντο από το Μινεϊράο.

Ωστόσο, τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως θα περίμενε, αφού δύο λεπτά μετά την είσοδό του στο γήπεδο, στην πρώτη επαφή που είχε με την μπάλα, έβαλε αυτογκόλ και είδε την ομάδα του να χάνει τον βαθμό της ισοπαλίας μέσα από τα χέρια της.