VIRAL

Ουτρέχτη - Βάαλβαϊκ: Σκόραρε από την άσπρη βούλα ο Δουβίκας σε παιχνίδι που διακόπηκε για 20 λεπτά λόγω ρίψης αντικειμένων

Ο Δουβίκας εκτελεί πέναλτι στην αναμέτρηση της Ουτρέχτης με τη Βάαλβαϊκ
Ο Δουβίκας εκτελεί πέναλτι στην αναμέτρηση της Ουτρέχτης με τη Βάαλβαϊκ PHOTO CREDITS: PRINT SCREEN

Ο Τάσος Δουβίκας βρήκε δίχτυα στην εντός έδρας αναμέτρηση της Ουτρέχτης με τη Βάαλβαϊκ, ισοφαρίζοντας σε 2-2 από την άσπρη βούλα. Είχε διακοπεί νωρίτερα το παιχνίδι για ρίψη αντικειμένων.

Ο Τάσος Δουβίκας βρήκε δίχτυα στην αναμέτρηση της Ουτρέχτης με τη Βάαλβαϊκ για την πέμπτη αγωνιστική της Eredivisie. Ο Έλληνας επιθετικός μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος.

Είχε διακοπεί το παιχνίδι στο 20ο λεπτό

Το παιχνίδι κυλούσε ομαλά μέχρι το 20ο λεπτό, όπου ο διαιτητής διέκοψε το παιχνίδι, καθώς έπεσε αντικείμενο στον αγωνιστικό χώρο. Ο διαιτητής έπιασε έναν αναπτήρα και διέκοψε το παιχνίδι για περίπου δεκαπέντε λεπτά. Ύστερα οι παίκτες των δύο ομάδων έκαναν ζέσταμα και επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο