SERIE A

Ουντινέζε - Γιουβέντους: Τραγικό λάθος ο Σέζνι, 2-2 με γυριστό σουτ ο Ντελοφέου

Το λάθος του Στσέζνι και το 2-2 της Ουντιινέζε
Το λάθος του Στσέζνι και το 2-2 της Ουντιινέζε PHOTO CREDITS: PRINT SCREEN / GLOMEX

Η Ουντινέζε πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 83ο λεπτό με τον Ντελοφέου, έπειτα από τραγικό λάθος του Σέζνι, ο οποίος έχασε την μπάλα σε καίριο σημείο από τον Οκάκα

Η Γιουβέντους αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Ουντινέζε εκτός έδρας στην πρεμιέρα της Serie A, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν το γκολ της ισοφάρισης στο 83ο λεπτό, με έναν παράξενο τρόπο.

Ο Σέζνι απέφυγε έναν ποδοσφαιριστή, ωστόσο δεν κατάφερε να αποφύγει και δεύτερο, με τον Οκάκα να του κλέβει την μπάλα και τον Ντελοφέου με γυριστό σουτ, να στέλνει την μπάλα προ κενής εστίας.

Στην εξέλιξη του παιχνιδιού η Γιουβέντους βρήκε δίχτυα με τον Ρονάλντο στο 90+5', ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR, καθώς ο Πορτογάλος ήταν οριακά εκτεθειμένος.