ΤΡΙΚΑΛΑ

Σάββατο 08 Σεπ. 2018

ΕΤΣΙ ΣΦΤΑΣΕ Η ΕΝΩΣΗ ΣΤΗ ΝΙΚΗ

Η ΑΕΚ είχε κέφια για ένα ημίχρονο και νίκησε χθες (7/9) με 4-1 τα Τρίκαλα σε φιλικό παιχνίδι. Δείτε VIDEO με τα γκολ, τα οποία σημειώθηκαν στα πρώτα 25 λεπτά του παιχνιδιού.

ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ Ο ΣΕΡΒΟΣ ΚΟΟΥΤΣ

Ντόστανιτς: "Απέναντι σε τοπ ομάδες όπως η ΑΕΚ, τέτοια λάθη δεν συγχωρούνται"

Ο προπονητής των Τρικάλων, Ράτκο Ντόστανιτς, αναφέρθηκε στη φιλική ήττα της ομάδας του με 1-4 από την ΑΕΚ και ανέφερε ανάμεσα σε άλλα πως απέναντι σε τοπ ομάδες, λάθη δεν συγχωρούνται.

Παρασκευή 07 Σεπ. 2018

ΒΑΣΙΚΟΙ ΟΙ ΤΣΙΓΚΡΙΝΣΚΙ - ΑΪΝΤΑΡΕΒΙΤΣ

H ενδεκάδα της ΑΕΚ στο φιλικό με τα Τρίκαλα

Ο τεχνικός της ΑΕΚ, Μαρίνος Ουζουνίδης, έδωσε φανέλα βασικού στους Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι κι Αστρίτ Αϊντάρεβιτς για την εκτός έδρας φιλική αναμέτρηση με τα Τρίκαλα.

ΟΛΑ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ, ΣΤΙΣ 16/9 ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Εθνικός - Ηρακλής στην κλήρωση της 3ης φάσης του Κυπέλλου

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για την 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας και το πιο δυνατό ζευγάρι είναι αυτό ανάμεσα στον Εθνικό και τον Ηρακλή, το οποίο όμως θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών στην Καλλιθέα.

Τετάρτη 04 Ιουλ. 2018

Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΣΕΡΒΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΣΤΟΥΣ ΠΑΓΚΟΥΣ

Ο Ντόστανιτς ανέλαβε προπονητής στα Τρίκαλα

Ο Ράτκο Ντόστανιτς ανέλαβε την τεχνική ηγεσία των Τρικάλων με στόχο να οδηγήσει τη θεσσαλική ομάδα στην άνοδο από τη Football League στη Super League.

Τρίτη 26 Ιουν. 2018

ΚΑΤΟΙΚΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΜΕ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Τα Τρίκαλα ανακοίνωσαν παίκτη με... δανεική από τον ΟΦΗ φωτογραφία

Τα Τρίκαλα ανακοίνωσαν την απόκτηση του Ίμπαν Ράντι, με φωτογραφία του παίκτη στα γραφεία της ΠΑΕ ΟΦΗ, από την προ διετίας συμφωνία με τους Κρητικούς! (PHOTO)

Σάββατο 02 Ιουν. 2018

ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΟΤ

Επτά αποδεσμεύσεις ανακοίνωσαν τα Τρίκαλα

Μία ημέρα μετά το φινάλε των προπονήσεων, ξεκίνησαν οι εκκαθαρίσεις στον ΑΟ Τρίκαλα. Η ΠΑΕ έλυσε τη συνεργασία της με επτά ποδοσφαιριστές.

Κυριακή 27 Μαϊ. 2018

ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΑ ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΟΙ, ΔΡΑΜΑΤΙΚΟ ΦΙΝΑΛΕ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ

Πρωταθλητής ο ΟΦΗ, υποβιβάστηκε η Αναγέννηση Καρδίτσας

Ο ΟΦΗ κατέκτησε τον τίτλο στη Football League μετά το 5-0 σε βάρος της Σπάρτης. Υποβιβάστηκε η Αναγέννηση Καρδίτσας με το γκολ που δέχτηκε στο 92' από τον Άρη! Νίκες για Παναχαϊκή, Απόλλωνα Λάρισας και Δόξα Δράμας. (VIDEOS)

Παρασκευή 25 Μαϊ. 2018

ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΟΙ 3-0 ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ

Τριάρα Εργοτέλη στο "αντίο" του Γκώνια

Ο Εργοτέλης ολοκλήρωσε με νίκη (3-0) το εφετινό πρωτάθλημα της Football League, στο τελευταίο παιχνίδι του Τάκη Γκώνια στον πάγκο του. Αποδοκίμασαν τα Τρίκαλα περίπου 500 οπαδοί.

Τρίτη 22 Μαϊ. 2018

ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΩΝ ΘΕΣΣΑΛΩΝ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΠΑΕ ΑΟ Τρίκαλα: "Της κοντής... της φταίνε οι τρίχες"

Η Καλλιθέα κατέθεσε ένσταση κατά του κύρους του αγώνα με τον ΑΟ Τρίκαλα, από τον οποίο ηττήθηκε 0-1, και οι Θεσσαλοί απάντησαν με αιχμηρή ανακοίνωση.

Δευτέρα 21 Μαϊ. 2018

Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ VAR ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΤΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ

Εν αγνοία της ΕΠΟ και του διαιτητή η χρήση VAR στο Καλλιθέα - Τρίκαλα

Εταιρεία βρέθηκε στο "Ελ Πάσο" για δοκιμή του VAR στο Καλλιθέα - Τρίκαλα, αλλά δεν ήταν σε γνώση ούτε της ΕΠΟ, ούτε και του διαιτητή της αναμέτρησης. Έχει κάνει σχετικές δοκιμές και σε ματς Γ' Εθνικής.

Κυριακή 20 Μαϊ. 2018

ΜΠΗΚΑΝ 31 ΓΚΟΛ ΣΕ ΕΠΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

Παραμονή Εργοτέλη, επτάρες για Δόξα Δράμας - ΑΟΧ Κισσαμικό

Στην προτελευταία αγωνιστική της Football League ο Εργοτέλης, εξασφάλισε παραμονή, δύο γκολ ο Κάιπερς! Επτάρες για Δόξα Δράμας - ΑΟΧ Κισσαμικό, πέντε τέρματα ο Κουσκουνάς. "Πάρτι" στο Κλ. Βικελίδης" στο "αντίο" του Ντάρσι Νέτο.

ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΤΟ VIDEO ASSISTANT REFEREE ΣΤΟ "ΕΛ ΠΑΣΟ"

Δοκιμές για το VAR στο Καλλιθέα - Τρίκαλα

Τεστ για τη χρήση του Video Assistant Referee γίνονται στο ματς της Καλλιθέας με τα Τρίκαλα στο "Ελ Πάσο" για την 33η αγωνιστική της Football League. Δείτε φωτογραφικό υλικό.

Τετάρτη 16 Μαϊ. 2018

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 32ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ FOOTBALL LEAGUE

Υποβιβάστηκε ο Πανσερραϊκός, νίκες για Άρη, Αναγέννηση και Αιγινιακό

Ο Πανσερραϊκός έμεινε στο 1-1 με την Παναχαϊκή και υποβιβάστηκε και μαθηματικά στη Γ' Εθνική. Σπουδαίες νίκες για Αναγέννηση Καρδίτσας και Αιγινιακό, εύκολα στη Σπάρτη ο Άρης. Τρίποντο με δέκα από το 34' τα Τρίκαλα.

Κυριακή 13 Μαϊ. 2018

ΤΟ ΠΑΝΩ ΧΕΡΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Κοντά στον τίτλο ο ΟΦΗ, νίκησε με ανατροπή στην Άρτα

Ο ΟΦΗ νίκησε 2-1 τον Καραϊσκάκη στην Άρτα με ανατροπή και πλέον είναι το μεγάλο φαβορί να πάρει το πρωτάθλημα στη Football League. Νίκες και για ΑΟΧ Κισσαμικό, Τρίκαλα, Απόλλωνα Λάρισας, Καλλιθέα και Παναχαϊκή.

Τετάρτη 25 Απρ. 2018

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 28ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ FOOTBALL LEAGUE

Εύκολα ο Άρης, νίκησε η Παναχαϊκή, γκέλα για ΑΟΧ Κισσαμικό

Ο Άρης νίκησε εύκολα τον Απόλλωνα Λάρισας και με νίκη την επόμενη αγωνιστική "κλειδώνει" την άνοδο. "Καθαρίζει" με την τρίτη θέση η Παναχαϊκή, νίκες για Σπάρτη - Δόξα Δράμας. Παραίτηση Χαραλαμπίδη στον Πανσερραϊκό, 3-3 το ΑΣΑ - ΑΟΧ Κισσαμικός.

Κυριακή 22 Απρ. 2018

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 27ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ FOOTBALL LEAGUE

Έμεινε δεύτερος ο Άρης μετά το 0-0 με τον Απόλλωνα Πόντου

Σε ένα από τα πιο βαρετά εφετινά παιχνίδια της Football League, ο Άρης αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Απόλλωνα Πόντου στην Καλαμαριά. Τεσσάρα ο Εργοτέλης, έφτασε τα 20 γκολ ο Κάιπερς. Νίκες για Παναχαϊκή, ΑΣΑ, Παναιγιάλειο και Αιγινιακό.

Τετάρτη 04 Απρ. 2018

ΦΡΕΝΟ ΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΣΤΗΝ ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ

Νίκες για Πανσερραϊκό και Απόλλωνα Λάρισας, ισόπαλος στην Καλαμαριά ο Εργοτέλης

Βγήκε από τη ζώνη του υποβιβασμού ο Πανσερραϊκός, 3-1 τη Σπάρτη. Επτά γκολ στο Απόλλων Λάρισας - Καλλιθέα (4-3), κανένα στο Τρίκαλα - ΑΕ Καραϊσκάκης, 1-1 το Απόλλων Πόντου - Εργοτέλης.

ΠΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΜΕ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΒΑΘΜΩΝ

Πέρασαν εννιά, "κόπηκαν" επτά της Football League στην επιτήρηση

Εννιά ΠΑΕ της Football League πέρασαν τη διαδικασία επιτήρησης της ΕΠΟ. Αντίθετα επτά "κόπηκαν" και κινδυνεύουν με αφαίρεση τριών βαθμών. Δείτε ποιες είναι αυτές.

Κυριακή 18 Μαρ. 2018

ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΠΤΑ ΒΑΘΜΩΝ

"Χρυσός" βαθμός στο 88' για Άρη, 1-1 με Παναχαϊκή

Η Παναχαϊκή κρατούσε για 88 λεπτά τη νίκη, αλλά το γκολ του Ντούνη έφερε την ισοφάριση (1-1) για τον Άρη, ο οποίος διατήρησε το +7 από την ομάδα της Πάτρας και μοιράζεται πλέον την κορυφή της Football League με τον ΟΦΗ. (video)

Κυριακή 11 Μαρ. 2018

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΣΤΗ FOOTBALL LEAGUE

Πάτησε στην κορυφή ο ΟΦΗ, 3-0 τα Τρίκαλα

Ο ΟΦΗ πέρασε στην κορυφή της Football League, έστω με παιχνίδι περισσότερο. Επικράτησε 3-0 των Τρικάλων στο Ηράκλειο και ο Άρης που παίζει τη Δευτέρα (12/3) είναι στο -1. Νίκες και για Δόξα Δράμας, Παναιγιάλειο και Απόλλωνα Πόντου.

Δευτέρα 05 Μαρ. 2018

ΤΑ ΤΕΡΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ HIGHLIGHTS ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Τα γκολ της 19ης αγωνιστικής της Football League

Δείτε τα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα από τις αναμετρήσεις της 19ης αγωνιστικής της Football League. (VIDEO)

Κυριακή 04 Μαρ. 2018

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 19ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ FOOTBALL LEAGUE

Γκέλα του Άρη με Τρίκαλα, νίκησε η Παναχαϊκή

Τρίτη "λευκή ισοπαλία" στο "Κλ. Βικελίδης" εφέτος για τον Άρη, αυτή τη φορά με τα Τρίκαλα. Η Παναχαϊκή επικράτησε 1-0 της Καλλιθέας, νίκες και για Καλαμαριά - Πανσερραϊκό, έξι γκολ στο Δόξα Δράμας - Αιγινιακός.

Κυριακή 25 Φεβ. 2018

Η 18Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ FOOTBALL LEAGUE

Νίκες για Άρη και ΟΦΗ που οδηγούν την κούρσα

Ο Άρης νίκησε 4-1 στη βόρεια Πιερία τον Αιγινιακό και ο ΟΦΗ 2-0 στο Ηράκλειο τον Πανσερραϊκό για την 18η αγωνιστική της Football League. Ο Παναιγιάλειος 1-0 τη Σπάρτη, πέρασε (0-1) από την Καρδίτσα η Δόξα Δράμας.

Σάββατο 24 Φεβ. 2018

ΜΕ ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΤΟΥ ΛΕΑΝΤΡΟ ΟΙ ΠΑΤΡΙΝΟΙ

Μεγάλο διπλό στα Τρίκαλα η Παναχαϊκή

Με αυτογκόλ του Λεάντρο στο 40ο λεπτό, η Παναχαϊκή πέρασε νικηφόρα από τα Τρίκαλα, επικρατώντας 1-0 της ομώνυμης ομάδας και ξεπέρασε το σοκ της ήττας στην Πάτρα από τον Αιγινιακό. (VIDEO)

Κυριακή 18 Φεβ. 2018

ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ, ΤΡΙΚΑΛΑ, ΒΕΡΟΙΑ ΚΑΙ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ

Έκλεισε στο +8 τον πρώτο γύρο της Football League ο Άρης

Η ολοκλήρωση του πρώτου γύρου της Football League βρήκε τον Άρη στο +8 από την τρίτη θέση, μετά το 3-0 σε βάρος της Αναγέννησης Καρδίτσας. Νίκες στη 17η αγωνιστική για Δόξα Δράμας, Τρίκαλα, Βέροια και ΑΕ Καραϊσκάκης.

Δευτέρα 12 Φεβ. 2018

ΔΕΙΤΑ ΤΑ ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ

Τα γκολ της 16ης αγωνιστικής της Football League

Δείτε φάσεις και γκολ από τις αναμετρήσεις του Σαββατοκύριακου (10,11/02) για την 16η αγωνιστική της Football League.

Κυριακή 11 Φεβ. 2018

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ FOOTBALL LEAGUE

Ξανά δεύτερη η Παναχαϊκή, επική ανατροπή του Αιγινιακού

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η Παναχαϊκή πέρασε με 2-1 από την έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας και επέστρεψε στη δεύτερη θέση της Football League. Από 0-2 σε 3-2 μέσα σε 8 λεπτά γύρισε το ματς με τον Εργοτέλη ο Αιγινιακός!

Δευτέρα 05 Φεβ. 2018

ΑΛΛΑΖΕΙ "ΣΤΕΓΗ" Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΟΟΥΤΣ

Τέλος από τη Σπάρτη ο Γράφας, πάει Τρίκαλα

Παρελθόν από τον πάγκο της Σπάρτης αποτελεί ο Θωμάς Γράφας, που θα έχει ραντεβού πρόσληψης στον ΑΟ Τρίκαλα.

Κυριακή 28 Ιαν. 2018

ΣΤΟ -5 ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣΗ ΑΝΟΔΟΥ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Νίκη για Παναχαϊκή, αναπάντεχη ήττα ο ΟΦΗ

Η Παναχαϊκή κατέκτησε την τέταρτη διαδοχική νίκη της στη Football League (2-0 τη Βέροια), εκμεταλλεύτηκε την ήττα του ΟΦΗ στη Λάρισα από τον Απόλλωνα (0-1) και είναι στο +5 από την τρίτη θέση. Νίκες για Καλλιθέα - Καλαμαριά.