ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ - Τσέλσι: Αρπάχτηκαν Ουάρντα - Ρίντιγκερ (VIDEO)

EUROPA LEAGUE / ΠΑΟΚ - ΤΣΕΛΣΙ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΟΤΙΟΝ ΤΕΑΜ)
Ουάρντα, Ρίντιγκερ EUROKINISSI

Στο 90ό λεπτό του αγώνα ΠΑΟΚ - Τσέλσι, Ουάρντα και Ρίντιγκερ είχαν έντονο διαπληκτισμό. Δείτε τι συνέβη ανάμεσα στον Αιγύπτιο και τον Γερμανό, αλλά και τον τραυματισμό του Πέδρο στο 92'. (VIDEO)

Ο ΠΑΟΚ είχε κερδίσει στατική φάση στο 90ό λεπτό του αγώνα με την Τσέλσι. Ουάρντα και Ρίντιγκερ, στην προσπάθειά τους να πάρουν καλή θέση, είχαν έντονο διαπληκτισμό. Ο Αιγύπτιος ακούμπησε στη μέση του Γερμανού, ο οποίος τον χτύπησε με δύναμη στο χέρι. Ο Ουάρντα έπεσε στο έδαφος και ο Ρίντιγκερ άρχισε να του τα... ψάλει.

EUROPA LEAGUE / ΠΑΟΚ - ΤΣΕΛΣΙ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΟΤΙΟΝ ΤΕΑΜ) MOTIONTEAM

Τότε ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ σηκώθηκε και έπιασε από το πρόσωπο τον κεντρικό αμυντικό των Λονδρέζων. Τα πνεύματα ηρέμησαν με την παρέμβαση των πιο ψύχραιμων, ενώ ο διαιτητής Μαγιένκο έδειξε κίτρινη και στους δύο.

Η Τσέλσι, υπενθυμίζεται, νίκησε 1-0 τον ΠΑΟΚ και τον υποχρέωσε σε ήττα στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League.

Photo credits: Eurokinissi