ΝΟΤΙΓΧΑΜ

Νότιγχαμ - Τσάρλτον 0-1: Γκέλα για τη Φόρεστ

Chelsea's Tariq Lamptey vies for the ball with Nottingham Forest's Yuri Ribeiro, left, and Tyrese Fornah, right, during an English FA Cup third round soccer match between Chelsea and Nottingham Forest at Stamford Bridge in London, Sunday, Jan. 5, 2020. (AP Photo/Ian Walton) AP

Η Νότιγχαμ Φόρεστ ηττήθηκε 0-1 εντός έδρας από την Τσάλρτον που μάχεται για τον υποβιβασμό και έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στη δεύτερη θέση της Championship.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ τρεις μέρες μετά τη νίκη της επί της Λιντς υποδέχτηκε την Τσάρλτον που μάχεται για τον υποβιβασμό και γνώρισε την ήττα με 1-0. Έχασε έτσι την ευκαιρία να βρεθεί στη δεύτερη θέση της Championship στη μάχη που δίνει για άνοδο στην Premier League.

Η Νότιγχαμ έμεινε πίσω στο σκορ στο 24' μετά από γκολ του Λιλ Τέιλορ και εν συνεχεία παρά τις ευκαιρίες που είχε δεν κατάφερε να ισοφαρίσει μέχρι το έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Γνώρισε έτσι την ήττα με 1-0 και έχασε τρεις πολύτιμους βαθμούς.