ΝΟΤΙΓΧΑΜ

Νότιγχαμ Φόρεστ: Νέα ήττα στο ντεμπούτο του Γκερέρο

Rennes' coach Sabri Lamouchi looks on before the UEFA Europa League group K soccer match between Rennes and Dynamo Kiev at Roazhon Park stadium in Rennes, western France, Thursday, Oct. 25, 2018. (AP Photo/STR) AP

Η Νότιγχαμ Φόρεστ γνώρισε την εντός έδρας ήττα (0-2) από την Κάρντιφ, η οποία ήταν η δεύτερη στα ισάριθμα πρώτα ματς της τρέχουσας σεζόν στην Championship. Ντεμπούτο για Γκερέρο, πέρασε στο 74'.

Δεύτερη ήττα για τη Νότιγχαμ Φόρεστ στα ισάριθμα πρώτα ματς στην Championship και μάλιστα με το ίδιο σκορ (0-2). Μετά την εκτός έδρας πρεμιέρα στο Λονδίνο με την ΚΠΡ, οι ρεντς γνώρισαν την εντός έδρας ήττα το μεσημέρι του Σαββάτου (19/9) από την Κάρντιφ.

Ο Μουρ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους λίγα λεπτά μετά από την έναρξη της αναμέτρησης (3'), ενώ ο Ουαλός διεύρυνε το προβάδισμα της Κάρντιφ στο 40ο λεπτό σε 0-2, αποτέλεσμα που έμελλε να είναι τελικό.

Ντεμπούτο έκανε με τη Νότιγχαμ ο Μιγκέλ Άνχελ Γκερέρο. Ο Ισπανός πρώην φορ των Ολυμπιακού και Λεγανές πέρασε στο 74ο λεπτό στη θέση του Γκρέιμπαν.

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ: Σαμπά, Τζένκινσον (81' Μάιτεν), Γουόρολ, Τομπίας Φιγκεϊρέδο, Γιούρι Ριμπέιρο, Γέιτς, Κόλντμπακ, Αμεόμπι, Φρίμαν, Λόλι (37΄Τέιλορ), Γκρέιμπαν (74' Γκρέιμπαν).

ΚΑΡΝΤΙΦ: Σμίθις, Όσεϊ-Τούχου, Μόρισον, Νέλσον, Μπένετ (82' Μπαμπά), Μπακούνα, Πακ, Ότζο (74' Βολκς), Ρολς, Χόιλετ (77' Τόμλιν), Μουρ.