ΞΑΝΘΗ

Ράσταβατς: "Σε καλό δρόμο για την πέμπτη θέση"

SUPERLEAGUE / ΞΑΝΘΗ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΤΣΟΥΤΣΑΣ / EUROKINISSI)
Ράσταβατς EUROKINISSI SPORTS

Ο Μίλαν Ράσταβατς υποστήριξε ότι η Ξάνθη είναι σε καλό δρόμο για την κατάκτηση της πέμπτης θέσης στη Super League. Η συνέντευξη Τύπου του Σέρβου τεχνικού μετά το 3-0 σε βάρος του ΠΑΣ Γιάννινα.

Μετά το 3-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα, ο τεχνικός της Ξάνθης Μίλαν Ράσταβατς δήλωσε: "Είναι πολύ σημαντική νίκη η σημερινή και είμαστε όλοι ικανοποιημένοι και ο σύλλογος και οι φίλαθλοί μας. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί, ο ΠΑΣ έχασε ευκαιρίες, ευτυχώς για εμάς ήμασταν τυχεροί.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι και καταφέραμε να πετύχουμε τρία γκολ, αλλάξαμε ρυθμό και ήμασταν πιο επιθετικοί. Μάλιστα είχαμε και δοκάρι. Βρισκόμαστε εδώ και μέρες στην 5η θέση, έχουμε όμως τρία παιχνίδια ακόμη.

Στο ημίχρονο είπα στους παίκτες μου ότι σήμερα είναι η ευκαιρία μας και πρέπει να τα δώσουμε όλα για τα δεύτερα 45 λεπτά. Το καταφέραμε καθώς βρήκαμε τους κενούς χώρους. Είμαστε σε γενικές γραμμές σε καλό δρόμο για την 5η θέση".

Photo credits: Eurokinissi