ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Ρεάλ: Ο Γιόβιτς πέντε λεπτά πριν καθίσει στον πάγκο έκανε την ενέργεια του ματς

Πέντε λεπτά προτού ο Ζιντάν καθίσει στον πάγκο τον Γιόβιτς, ο Σέρβος άνοιξε το δρόμο προς τη νίκη της Ρεάλ επί της Σεβίλλης με μία καταπληκτική ασίστ (VIDEO).

Η πρώτη σεζόν του Λούκα Γιόβιτς στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου δεν είναι η καλύτερη. Ο Σέρβος επιθετικός έχει περάσει τραυματισμούς, δεν βρίσκει δίχτυα και γενικότερα ψάχνει ακόμα τα πατήματά του.

Στο ντέρμπι με την Σεβίλλη ( νίκη για τους Μαδριλένους 2-1), πάντως, ο Γιόβιτς το έβγαλε το... μεροκάματο και μάλιστα πέντε λεπτά προτού ο Ζινεντίν Ζιντάν τον κάνει αλλαγή για να μπει στη θέση του ο Καρίμ Μπενζεμά.

Ήταν στο 57ο λεπτό και με το ματς να βρίσκεται στο 0-0. Όπως θα δείτε στο video που ακολουθεί ο Γιόβιτς μ' ένα σούπερ εμπνευσμένο τακουνάκι σπάει την άμυνα των Ανδαλουσιανών και ανοίγει το διάδρομο στον Κασεμίρο που έφυγε τετ-α-τετ και έγραψε το 1-0.