ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Ρεάλ Μαδρίτης: Η σωτήρια παρέμβαση του Ράμος πάνω στη γραμμή κόντρα στη Γρανάδα

Η Γρανάδα άγγιξε την ισοφάριση κόντρα στην Ρεάλ στο 85', αλλά ο Ράμος έδιωξε πάνω στη γραμμή το σουτ του Αζίζ και κράτησε το 2-1 για τους Μαδριλένους. (VIDEO)

Μία ακόμα σπουδαία νίκη πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης η οποία επικράτησε εκτός έδρας απέναντι στην Γρανάδα με 2-1. Μπορεί οι Μεντί και Μπενζεμά να πέτυχαν δύο εντυπωσιακά τέρματα, όμως το τρίποντό τους οι Μαδριλένοι το οφείλουν στους Κουρτουά και Ράμος.

Ο Βέλγος τερματοφύλακας έκανε αρκετές εντυπωσιακές επεμβάσεις στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ ο αρχηγός της ομάδας του Ζιντάν ήταν εκεί όταν χρειάστηκε.

Μάλιστα, στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης χρειάστηκαν αμφότεροι για να παραμείνει το 2-1. Αρχικά, ο Κουρτουά είπε όχι στον Αντονίν πέφτοντας σωστά στη δεξιά γωνία της εστίας του και στην εξέλιξη της φάσης ο Αζίζ πήγε να γίνει ήρωας για τους γηπεδούχος, αλλά ο αρχηγός Σέρχιο Ράμος έδιωξε σωτήρια τη μπάλα πάνω στην γραμμή.

Δείτε τη σχετική φάση στο βίντεο που ακολουθεί.