ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Κριστιάνο: "Όταν έχεις ποιότητα..."

ROME, ITALY - FEBRUARY 17:  Cristiano Ronaldo with Sergio Ramos of Real Madrid CF celebrates after scoring the opening goal during the UEFA Champions League round of 16 first leg match between AS Roma and Real Madrid CF at Stadio Olimpico on February 17, 2016 in Rome, Italy.  (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)
ROME, ITALY - FEBRUARY 17: Cristiano Ronaldo with Sergio Ramos of Real Madrid CF celebrates after scoring the opening goal during the UEFA Champions League round of 16 first leg match between AS Roma and Real Madrid CF at Stadio Olimpico on February 17, 2016 in Rome, Italy. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images) GETTY IMAGES

Το τηλεοπτικό κανάλι της Ρεάλ Μαδρίτης ρώτησε τον Κριστιάνο Ρονάλντο για το γκολ που πέτυχε κόντρα στη Ρόμα, με την απάντηση του Πορτογάλου άσου να είναι αφοπλιστική.

Η Ρεάλ απέκτησε σαφές προβάδισμα για την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League, μετά τη νίκη επί της Ρόμα (0-2) στο "Ολίμπικο", με τον Κριστιάνο Ρονάλντο σκόρερ του πρώτου γκολ των "μερένγκες" να θεωρεί το γκολ που πέτυχε νορμάλ, λόγω της ποιότητάς του.

Σε ερώτηση που του έγινε για το γκολ που πέτυχε κόντρα στη Ρόμα, ο Πορτογάλος απάντησε: "Νορμάλ, νορμάλ. Όταν έχεις ποιότητα...", και συνέχισε:

"Δεν ήταν καλό ματς, μόνο για το γκολ. Η ομάδα έπαιζε με πολλή ένταση. Στο πρώτο ημίχρονο, η Ρόμα έπαιξε καλά, αλλά στο δεύτερη κατέβασαν ένταση γιατί είναι αδύνατον να τρέχεις 90 λεπτά με τον τρόπο που το έκαναν στο πρώτο ημίχρονο.

Ένα παιχνίδι τέτοιου τύπου, εκτός έδρας, είναι δύσκολο. Αλλά η Ρεάλ, είναι Ρεάλ. Η ποιότητα της Ρεάλ βγήκε, και σκοράραμε δύο γκολ. Η ομάδα ήταν σε φαινομενική κατάσταση".