ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Η γκολάρα του Κρόος στο Θέλτα - Ρεάλ Μαδρίτης

Real Madrid's Toni Kroos, top right, celebrates after scoring his side's second goal with Casemiro during La Liga soccer match between Celta and Real Madrid at the Balaídos Stadium in Vigo, Spain, Saturday, Aug. 17, 2019. (AP Photo/Luis Vieira) AP

Με ένα καταπληκτικό σουτ στο 61ο λεπτό, ο Τόνι Κρόος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Θέλτα και έγραψε το 0-2 για τη Ρεάλ Μαδρίτης, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής της Primera Division. (VIDEO)

Η Θέλτα υποδέχτηκε τη Ρεάλ Μαδρίτης στο Μπαλαΐδος, για την πρεμιέρα της Primera Division. Οι μερένγκες, που ήταν 0-1 μπροστά στο σκορ με τον Μπενζεμά στο 12', είδαν τον Μόντριτς να δέχεται κόκκινη κάρτα στο 56'!

Αυτό όμως δεν πτόησε την ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν, η οποία πέντε λεπτά μετά έγραψε το 0-2! Πώς; Με καταπληκτικό τέρμα του Κρόους, με σουτ έξω από την περιοχή. Δείτε το: