ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Πετράκης: ''Πακέτο... νίκης''

Πετράκης INTIME SPORTS

Ο ΠΑΣ ήταν σοβαρός, πειθαρχημένος και σεβάστηκε τη Νίκη Βόλου. Για αυτό ήρθε η νίκη όπως υποστήριξε μετά το 4-0 ο Γιάννης Πετράκης στη συνέντευξη Τύπου.

''Ήταν μια σπουδαία μέρα για μας. Καταφέραμε και πετύχαμε μια πάρα πολύ σημαντική νίκη την οποία θέλαμε πάρα πολύ. Είχε αρκετό καιρό να κερδίσουμε στο γήπεδό μας. Η ομάδα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ήταν πολύ σοβαρή και πειθαρχημένη και σε συνδυασμό ότι σεβαστήκαμε τη Νίκη αυτό το πακέτο μας έδωσε μια πολύ σημαντική νίκη'' ανέφερε αρχικά ο τεχνικός του ΠΑΣ Γιάννινα.

Κατέληξε λέγοντας: ''Σκοράραμε σε καίρια σημεία και αυτό μας επέτρεψε να έχουμε μια καλύτερη διαχείριση στη συνέχεια. Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε με ισορροπία σε άμυνα και επίθεση, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε καλύτερη τελική πάσα. Έχουμε 15 ημέρες να προετοιμαστούμε για το παιχνίδι με τον Παναιτωλικό. Θέλουμε να αφιερώσουμε τη νίκη αυτή στον Παναγιώτη Γκέγκα και την οικογένειά του''.