ΠΑΟΚ

Το πρώτο φετινό γκολ του Λέοβατς

SUPERLEAGUE / ÐÁÏÊ - ËÁÌÉÁ / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM)
SUPERLEAGUE / ÐÁÏÊ - ËÁÌÉÁ / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM) MOTIONTEAM

Στην 90η συμμετοχή του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, ο Μάριν Λέοβατς πέτυχε το πρώτο φετινό γκολ του και τέταρτο συνολικά με τα ασπρόμαυρα. Το πιο γρήγορο του ΠΑΟΚ στη σεζόν.

Ο Μάριν Λέοβατς άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό, στην ευρεία νίκη του ΠΑΟΚ επί της Λαμίας με 4-0 στην Τούμπα για την 7η αγωνιστική της Super League Σουρωτή.

Στο χθεσινό παιχνίδι ο Κροάτης συμπλήρωσε 90 συμμετοχές με την ασπρόμαυρη φανέλα και με το γκολ που πέτυχε έφτασε τα 4, στην τρίτη σεζόν που διανύει με τον Δικέφαλο.

Τα τρία προηγούμενα γκολ με τον ΠΑΟΚ τα είχε πετύχει στις εξής αναμετρήσεις:

• ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 2-0 (10/4/2016)
  • ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΟΚ 0-1 (23/1/2017)
  • ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-0 (9/4/2017)

Το γκολ αυτό ήταν ο πρώτο του στο πλαίσιο της φετινής χρονιάς, ενώ παράλληλα ήταν το πιο γρήγορο (10') του ΠΑΟΚ στην τρέχουσα σεζόν.

Το προηγούμενο πιο γρήγορο το είχε σημειώσει ο Μακ στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης με την Ολιμπίκ Ντόνετσκ για τα προκριματικά του Europa League.

Επίσης, ήταν το πρώτο γκολ που πέτυχε ο ΠΑΟΚ στο πρώτο 10λεπτο αγώνα, έπειτα από 20 συνεχόμενα παιχνίδια.

Photo credits: EUROKINISSI