ΠΑΟΚ

Τα δύο γκολ της Σπαρτάκ σε 17 λεπτά (VIDEO)

MOTION TEAM

Ο Ιβέλιν Ποπόφ άνοιξε το σκορ και ο Κουίνσι Πρόμες έκανε το 0-2 για τη Σπαρτάκ Μόσχας με περιπετειώδη τρόπο στην Τούμπα απέναντι στον ΠΑΟΚ.

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο άρχισε η προσπάθεια του ΠΑΟΚ στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League. Η Σπαρτάκ Μόσχας άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στον αγώνα δέκα λεπτά αργότερα.

Στο 1ο τέρμα, ο Ρόμαν Ζόμπνιν έγινε κάτοχος της μπάλας από αριστερά, προχώρησε ανενόχλητος αρκετά μέτρα και έβγαλε μία παράλληλη μπαλιά. Ο Αντριάνο άφησε την μπάλα για τον Ιβέλιν Ποπόφ που βρισκόταν πίσω του κι αυτός με πλασέ έκανε άνετα το 1-0.

Δέκα λεπτά αργότερα, η μπάλα έφτασε στον Κουίνσι Πρόμες, ο οποίος έπιασε ένα βολέ, η μπάλα κόντραρε στον Γεβγέν Χατσερίντι και παρά τις δύο προσπάθειες του Αλέξανδρου Πασχαλάκη, πέρασε τη γραμμή για το 0-2.

Photo credits: Motion Team