ΠΑΟΚ

Νίκη με "σβηστές μηχανές" και κορυφή η ΜΠΑΤΕ

AP PHOTO/SERGEI GRITS

Η ΜΠΑΤΕ παρέμεινε στο +7 από τον ανταγωνισμό του τίτλου στη Λευκορωσία, μετά από τη νίκη της με 3-1 επί της Ντνεπρ Μογκίλεβ.

Η ΜΠΑΤΕ Μπορισόβ συνεχίζει την προέλασή της προς τον τίτλο, αφού υπέταξε με 3-1 την Ντνεπρ Μογκίλεβ για την 21η αγωνιστική της Vysheyshaya Liga και εξακολουθεί να διατηρεί απόσταση από τους ανταγωνιστές της.

Μπροστά σε 3.417 θεατές στη "Μπορισόβ Αρένα", ήταν εμφανώς ανώτερη από την αντίπαλό της, προτελευταία στη βαθμολογία και με δύο γκολ του Ντμίτρι Μπάγκα στο 1ο ημίχρονο "κλείδωσε" τη νίκη.

Οι παίκτες του Αλεκσέι Μπάγκα έχασαν κι άλλες ευκαιρίες μέχρι το 85ο λεπτό και το γκολ του Μακσίμ Σκάβις, ενώ στην επόμενη επίθεση εμφανίστηκαν απρόσεκτοι και δέχθηκαν τη μείωση του σκορ από τους φιλοξενούμενους.

Η σύνθεση της ΜΠΑΤΕ (4-3-3): Τσιτσκάν, Ρίος, Μιλούνοβιτς, Φιλιπένκο, Φιλίποβιτς, Μπάγκα, Ντράγκουν (62' Ίβανιτς), Γιαμπλόνσκι, Στάσεβιτς (77' Γκορντέιτσουκ), Μουκάμ (72' Κιζίτο), Σκάβις