ΠΑΟΚ

Κ20: Σόου Γκαργκαλατζίδη στη νίκη του ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε μεγάλη νίκη επί του Απόλλωνα με 6 με τον Αλέξανδρο Γκαργκαλατίζει να πετυχαίνει τέσσερα τέρματα/ σπρόμαυροι πέτυχαν νέα νίκη και παραμένουν στη πρώτη τριάδα του βαθμολογικού πίνακα

Ο ΠΑΟΚ δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του Απόλλωνα Σμύρνης, με το τελικό 6-0 να μιλά από μόνο του. Οι ασπρόμαυροι πέτυχαν από τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τον Αλέξανδρο Γκαργκαλατζίδη να πετυχαίνει καρέ των γκολ.

Ο 18χρονος επιθετικός άνοιξε τον χορό των τερμάτων στο 23', με τους Τσιγγάρα 41' και Χατζηστραβό 44' να πετυχαίνουν δυο ακόμα για το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Γκαργκαλατζίδης πέτυχε τρία γκολ, και συγκεκριμένα στο 77', 87' και 90' για να διαμορφωθεί το τελικό 6-0.

ΠΑΟΚ: Παπαδόπουλος Σ., Διαμαντής(46'Βουτσάς), Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Τσαούσης, Παπαδόπουλος Χ. (61' Δούμτσης), Μπαλογιάννης (61' Μανιώτης), Γκαργκαλατζίδης, Χατζηστραβός, Τζοβάρας.