ΠΑΟΚ

Φερέιρα: "Συγχαρητήρια σε ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό και διαιτητή"

SUPERLEAGUE / ÏÓÖÐ - ÐÁÏÊ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ:  ÔÁÊÇÓ ÓÁÃÉÁÓ / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ÏÓÖÐ - ÐÁÏÊ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ÔÁÊÇÓ ÓÁÃÉÁÓ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Αμπέλ Φερέιρα, συνεχάρη πρώτα από όλα την ομάδα του, αλλά έπλεξε το εγκώμιο τόσο του Ολυμπιακού όσο και του διαιτητή του ισόπαλου (1-1) ντέρμπι του Γ. Καραϊσκάκης.

Ο ΠΑΟΚ έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο Γ. Καραϊσκάκης και ο προπονητής του Δικεφάλου, Αμπέλ Φερέιρα, συνεχάρη τις δυο ομάδες, αλλά και τον Ισπανό διαιτητή, Σάντσεθ Μαρτίνεθ, για την ποιότητα του ματς.

"Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα μου και τον Ολυμπιακό, ήταν πολύ καλή η ατμόσφαιρα στο γήπεδο. Στο πρώτο ημίχρονο ή ομάδα μου ήταν καλύτερη, είχαμε μεγάλη ευκαιρία στο τέλος για το 2-0.

Ο Ολυμπιακός έχει καλούς παίκτες, μας πίεσε, έπαιξε καλά, μας έσπρωξε προς την εστία μας στο δεύτερο ημίχρονο. Συγχαρητήρια και στις τρεις ομάδες. Πρώτα από όλα στην ομάδα μου, μετά στον Ολυμπιακό αλλά και στον διαιτητή", υποστήριξε ο Αμπέλ Φερέιρα στη NOVA.