ΠΑΟΚ

Φερέιρα: "Είμαστε μια ομάδα που αρνείται να χάσει"

SUPERLEAGUE / ÐÁÏÊ - ÐÁÏ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM)
SUPERLEAGUE / ÐÁÏÊ - ÐÁÏ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM) MOTIONTEAM

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Αμπέλ Φερέιρα, έπλεξε το εγκώμιο του αρχηγού του, Βιεϊρίνια, για την ισοφάριση (2-2) στο 90+11' και τόνισε ότι ο Δικέφαλος είναι μια ομάδα που αρνείται να χάσει.

Ο ΠΑΟΚ έσωσε το βαθμό και το αήττητο με τον Βιεϊρίνια να ισοφαρίζει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 90+11' του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα και ο Αμπέλ Φερέιρα έπλεξε το εγκώμιο του αρχηγού του.

Ο Πορτογάλος προπονητής τόνισε στο PAOK TV ότι ο Δικέφαλος είναι μια ομάδα που αρνείται να χάσει:

"Ξέραμε ότι ήταν ένα πολύ δύσκολο ματς, θέλαμε τη νίκη αλλά μπήκαμε αγχωμένοι στον αγώνα. Ο αντίπαλος άδικα προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο τα δώσαμε όλα, πετύχαμε το γκολ της ισοφάρισης, είχαμε το δοκάρι και δείξαμε ότι είμαστε μια ομάδα που αρνείται να χάσει.

Για εμάς είναι πολύ θετικό το γεγονός που χάσαμε. Ο Βιεϊρίνια έδειξε μεγάλη ψυχή, είναι ένας παίκτης με τεράστια ποιότητα. Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στους οπαδούς μας. Ο αντίπαλος με καθυστερήσεις προσπάθησε να κάνει καθυστερήσεις και δικαίως τιμωρήθηκε στο τέλος για αυτή του την επιλογή", υποστήριξε ο Αμπέλ Φερέιρα.

Photo credits: Eurokinissi