ΠΑΟΚ

Τα δύο γκολ της ανατροπής του ΠΑΟΚ σε οκτώ λεπτά (VIDEO)

MOTION TEAM

Ένα πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Αλεκσάνταρ Πρίγιοβιτς και ένα πλασέ του Δημήτρη Λημνιού έβαλε τον ΠΑΟΚ ξανά στο παιχνίδι, κόντρα στη Σπαρτάκ Μόσχας.

Μετά από την ψυχρολουσία των δύο γκολ παθητικό σε 17 λεπτά αγώνα, ο ΠΑΟΚ πήρε τα πάνω του και κατάφερε να μειώσει με τον Αλεκσάνταρ Πρίγιοβιτς από τη βούλα σε 1-2, στο παιχνίδι της Τούμπας κόντρα στη Σπαρτάκ Μόσχας για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Ο Ρόμαν Ζόμπνιν έκανε χέρι μέσα στην περιοχή στο 29' και ο Σέρβος διεθνής επιθετικός ανέλαβε την ευθύνη του πέναλτι, εκτελώντας στο κέντρο και σκοράροντας.

Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Μάτος από δεξιά έκανε ατομική ενέργεια, έβγαλε χαμηλή σέντρα, ο Δημήτρης Λημνιός πετάχθηκε σε πρώτο χρόνο και με πλασέ ισοφάρισε σε 2-2.

Photo credits: Motion Team