ΠΑΟΚ

Άγιαξ - ΠΑΟΚ: Η απόκρουση του Πασχαλάκη στο πέναλτι του Τάντιτς

CHAMPIONS LEAGUE / ÁÃÉÁÎ - ÐÁÏÊ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI)
CHAMPIONS LEAGUE / ÁÃÉÁÎ - ÐÁÏÊ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης κράτησε το 1-0 για τον ΠΑΟΚ στο 33ο λεπτό με εκπληκτικό τρόπο, λέγοντας όχι στον Τάντιτς στο πέναλτι που εκτέλεσε απέναντι στον Έλληνα γκολκίπερ (VIDEO).

Ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ τρέλανε τους οπαδούς του ΠΑΟΚ στο 19ο λεπτό όταν εκτέλεσε τον Ονανά με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και στο 33' ήρθε ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης να τους αποτρελάνει!

Τότε που ο Άγιαξ είχε μεγάλη ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα μετά από το πέναλτι που κέρδισε (σπρώξιμο του Ελ Καντουρί στον Νέρες), όμως ο γκολκίκπερ των νταμπλούχων Ελλάδας όρθωσε απαγορευτικό μπροστά στην εστία του.

Ο Τάντιτς πήρε φόρα και προσπάθησε να τον νικήσει όμως ο Πασχαλάκης έπεσε σωστά στη δεξιά γωνία του και απέκρουσε, απομακρύνοντας τη μπάλα και κρατώντας το πολύτιμο 1-0 για την ομάδα του.

Photo Credits: Eurokinissi